iş makine çizimleri

Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • Tarih 6 sene Önce
  • İndirme Sayısı 3.176
5/5, Toplam: 3 kişi

2 boyutlu 89 adet yüksek kaliteli inşaat ve Minning ekipmanları CAD Blokları ,

Kepçe çizimi,greyder çizimi,dozer çizimi , biçer döver çizimi, büyük kırıcı kepçe çizimi,kesici çizimi,yükleyici çizimi ,kazıcı çizimi ,ekskavatör çizimi,Skreyper çizimi,Finişer çizimi ,Sondaj ve Fore Kazık ,Zemin Delgi Makineleri:

 Makinası Türleri Nelerdir?
İş makineleri çeşitleri
1- Loder (Yükleyici): Loder, bir traktör ve önde yüklemeyi sağlayan kepçe kısmından oluşuyor. Bu makine tipi yükleme işlerinde kullanılıyor.

2- Bekoloder (Kazıcı-Yükleyici): Bekoloder, bir traktör, önde yüklemeyi sağlayan kepçe, arkada kazıcı kısmından oluşuyor. Loderden farkı, aynı zamanda kazıcı özelliğinin olması olarak ifade ediliyor.

3- Ekskavatör: Kendi bulunduğu düzeyin altında veya üzerinde iş yapabilen esnek bir iş makinası olan ekskavatör alt kısım paletli, lastik tekerlekli veya kamyon şasili olarak karşımıza çıkıyor.

4- Dozer: Bir traktör ve önüne kaldırılıp indirilebilir şekilde monte edilmiş bir kazıcı levhadan oluşuyor. Tırtıllı veya lastik tekerlekli yol yapım makinesi olarak biliniyor.

5- Greyder : Greyderlerin ön kısım, arka kısım, şasi ve kazıyıcı levhadan oluşuyor.

6- Skreyper: Yollardaki sathi yarmaların açılıp dolguların yapılmasında, sulama kanallarının açılması, havaalanı gibi yerlerin inşaatında tesviye yapılması, maden ocaklarındaki üst ince tabakaların kaldırılması gibi işlerde de kullanılıyor.

7- Finişer: Hazırlanmış malzemeyi, Toprak, Asfalt yada mekanik serip sıkıştırma yapan paletli, yada tekerlekli iş makinelerine deniyor.

8- Kazıcı/Yükleyici : Kazıcı Yükleyici Operatörü Paletli ve lastik tekerlekli yükleyicileri ve ataşmanlarını kullanarak, çeşitli malzemeleri yükleme, taşıma, tünel kazma gibi işlemleri emniyetli bir şekilde gerçekleştirmesini sağlayan iş makineleridir.

9- Keçi Ayaklı, Ekskavatör ve Yükleyiciler: Bu tür makineler genellikle engebeli arazilerde, Sanayi alanlarında, Ormanlarda ve Lastik ve madeni tekerlekli makinelerin giremeyeceği alanlarda çalışıyor.

10- Sondaj ve Fore Kazık ,Zemin Delgi Makineleri: Her türlü zeminde delme ve delinen alanın tekrar başka bir malzeme ile doldurulması, su, termal, petrol ve doğal gaz çıkarılması halinde dikey boruların yerleştirilmesi işlerinde kullanılan makinelere deniyor.

iş makine çizimleri İçin Yorum Yap